#CodeWeek2019 – rejestruj się i wygrywaj!

To już naprawdę ostatnia prosta. Do tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania został tylko miesiąc. Ogłaszamy pełną mobilizację i… konkurs.

Roześmiany mężczyzna na tle ściany z bloczków cegłowych. Napis: Konkurs 1000 pierwszych inicjatyw. Nie zwlekaj! www.codeweeek.eu/events pod zdjęciem logotypy

Zasady naszego konkursu są bardzo proste – kto pierwszy, ten lepszy. Mamy nagrody dla pierwszego tysiąca zgłoszonych inicjatyw! Jakie nagrody? Zeszyty zabaw do nauki programowania offline.

Wyścig inicjatyw

CodeWeek (5-20 października 2019 r.) to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Polska świetnie sobie radzi w tym wyścigu. W ubiegłym roku zajęliśmy trzecie miejsce. Marzy nam się jeszcze lepsza pozycja. Pomożecie?

Jak możecie to zrobić? Wejdźcie na stronę www.codeweek.eu/events i zgłoście swoje wydarzenie. Jak taka inicjatywa powinna wyglądać? Tak jak sobie życzycie. To może być warsztat z podstaw programowania dla dzieciaków, ale i pogadanka o nowych technologiach. Świetnym pomysłem jest spotkanie z seniorami i pokazanie im jak korzystać z komputerów czy smartfonów.

Co więcej, jeśli jesteście nauczycielami lub dyrektorami szkół, możecie zgłosić wszystkie lekcje informatyki, które odbywają się w Waszych szkołach pomiędzy 5 a 20 października. Zróbcie to.

Złoty tysiąc

Sami widzicie, że to bardzo proste. Nie straćcie szansy na nagrody. Zarejestrujcie swoje wydarzenie, a potem spokojnie czekajcie na informację czy udało Wam się znaleźć w pierwszym tysiącu zgłoszeń. Może w tym roku będziemy pierwsi w Europie? Brzmi dumnie, prawda?

Przeczytajcie regulamin naszego konkursu.

– Doceniamy każde zgłoszenie. Jak co roku do udziału w CodeWeek zachęcamy przede wszystkich tych, którzy nie mieli do tej pory do czynienia z programowaniem. To świetny moment, by się przekonać, że to nie jest czarna magia – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Czekamy na zgłoszenia lekcji informatyki, spotkań w klubach seniora, Kołach Gospodyń Wiejskich, przedszkolach i na uczelniach wyższych. Poprzednie lata pokazały nam, że potraficie się Państwo świetnie zorganizować i co ważniejsze – świetnie przy tym bawić – dodaje szef Ministerstwa Cyfryzacji.

Liczą się zapał i dobre chęci.

Więcej informacji o #CodeWeek2019 i naszym konkursie znajdziecie na www.koduj.gov.pl

Działajcie!

Źródło: www.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *