Ministerstwo Cyfryzacji i Samsung podpisały porozumienie na rzecz cyberbezpieczeństwa

Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, minister Karol Okoński i prezes Samsung Electronics Polska Joseph Kim podpisali dziś porozumienie, którego celem jest przystąpienie koreańskiej firmy do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Program jest realizowany przez MC w formule partnerstwa z sektorem prywatnym w celu zwiększenia cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej.

Dwóch mężczyzn siedzących przy stole i podpisujących porozumienie. W tle flagi Polski i UE.

– Przywiązujemy dużą wagę do cyberbezpieczeństwa, a innowacje z tego zakresu powstają między innymi w naszym kraju – powiedział minister Karol Okoński – Dzięki porozumieniu z polskim oddziałem firmy Samsung możemy wzmocnić naszą współpracę i zapewnić transfer wiedzy. Umożliwi to podnoszenie odporności na cyberzagrożenia i wpłynie na wyższy poziom ochrony danych – dodał pełnomocnik polskiego rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Porozumienie obejmuje wszystkie obszary Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie:

  • obszar informacyjny – przekazywanie informacji o incydentach i zidentyfikowanych cyberzagrożeniach,
  • obszar edukacyjny – edukacja w zakresie bezpiecznej konfiguracji i eksploatacji urządzeń i usług,
  • obszar szkoleniowy – szkolenia administracji w zakresie zwiększenia świadomości cyberbezpieczeństwa,
  • obszar know-how – wymiana wiedzy na temat najnowszych narzędzi i rozwiązań przeznaczonych do podnoszenia poziomu cyberbezpieczeństwa,
  • obszar testów i certyfikacji – prowadzenie testów zabezpieczeń oraz przygotowanie do badań i certyfikacji cyberbezpieczeństwa.

– Liczymy na to, że również inne podmioty funkcjonujące w Polsce będą zainteresowane nawiązaniem podobnej współpracy – powiedział minister Okoński. – W dobie rosnącego znaczenia technologii cyfrowych może ona przynieść wymierne korzyści zarówno dla firm, naszego państwa i przede wszystkim obywateli – dodał.

Źródło: www.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *