Wspieramy budowanie cyfrowych kompetencji

Premier Mateusz Morawiecki i minister cyfryzacji Marek Zagórski wzięli udział w otwarciu Centralnego Domu Technologii w Warszawie.

Centralny Dom Technologii (CDT) to nowa warszawska przestrzeń edukacyjno-technologiczna stworzona z myślą o miłośnikach technologii, niezależnie od ich wieku.

Razem dla kompetencji

To miejsce, gdzie odbywać się będą zajęcia edukacyjne, wystawy i wydarzenia łączące wiedzę teoretyczną z praktyką i kreatywnym myśleniem. Oferta „cedetu” została przygotowana tak, by popularyzować metodykę nauczania STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, the Arts, Mathematics) – czyli edukację rozwijającą interdyscyplinarne kompetencje na pograniczu nauk ścisłych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki.

– Oferta Centralnego Domu Technologii jest zbieżna z programami realizowanymi przez Ministerstwo Cyfryzacji. Tu wszystko opiera się na kompetencjach, które chcemy wzmacniać. To właśnie od umiejętności związanych z wytwarzaniem i wykorzystywaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych zależy przyszłość polskiej gospodarki – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Programy Ministerstwa Cyfryzacji, jak Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, lekcje programowania w Klubach Młodego Programisty, czy Program Rozwoju Talentów Informatycznych, zapewniają – podobnie jak oferta CDT – nie tylko inspirację do działania, ale i możliwość rozwijania cyfrowych kompetencji – dodał szef MC.

Nastawieni na działanie

Minister Marek Zagórski przypomniał, że Polska dysponuje niepodważalnym atutem w postaci utalentowanych programistów i twórców cyfrowych rozwiązań. Wspieranie działań związanych z inspirowaniem młodych ludzi jest więc okazją do umacniania tej pozycji.

– Cieszę się, że w Centralnym Domu Technologii powstanie zaczyn pod technologie, które w przyszłości będziemy szeroko rozwijać. Na uznanie zasługują wszyscy, dzięki którym ta inicjatywa mogła zaistnieć. Wierzę, że projekty, które narodzą się w tym miejscu trafią do odbiorców na całym świecie – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Centralny Dom Technologii powstał z inicjatywy Polskiego Funduszu Rozwoju. Placówka mieści się w Warszawie, przy ulicy Kruczej 50 (pierwsze piętro), w miejscu dawnego Centralnego Domu.

Źródło: www.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *