Tutaj bije serce OSE – uroczyste otwarcie DC Praga Pn. NASK SA

– To tutaj umiejscowiony jest węzeł centralny OSE, czyli serce tej największej w Polsce sieci – mówił minister Marek Zagórski podczas uroczystego otwarcia nowego Data Center NASK na warszawskiej Pradze Północ.

Serwery

Środek wszystkiego

DC Praga Pn. to m.in. centralny węzeł Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), zapewniającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu. Oznacza to, że w DC Praga Pn. spotykają się wszystkie połączenia i systemy, które mają wpływ na całą sieć OSE. To również w tym miejscu zlokalizowana będzie infrastruktura, która zapewni nie tylko szybki i bezpieczny Internet dla szkół, ale również kolejne elementy tego projektu takie jak aplikacje, usługi, e-podręczniki. – Dzięki temu realizujemy ten projekt tak, jak chcieliśmy to robić, dostarczamy szkołom szybką i bezpieczną sieć – dodał Marek Zagórski.

Pierwszym etapem wprowadzenia projektu OSE jest podłączenie wszystkich szkół w Polsce do szybkiego, bezpiecznego i darmowego Internetu. To nastąpi do końca 2020 roku. Już teraz z sieci podłączonej w ramach projektu OSE, korzysta ponad 3 tysiące szkół, a ponad 3 tysiące kolejnych placówek ma wykonane wszystkie instalacje i w najbliższym czasie również będzie korzystało z tej usługi. Kolejny etap to wprowadzanie usług, pomocy dydaktycznych, aplikacji, które dzięki infrastrukturze znajdującej się w DC Praga Pn. będą spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo danych do potęgi 7

Bo DC Praga Pn. to coś więcej niż kolejne centrum przetwarzania danych w Polsce. DC Praga Pn. to bezpieczeństwo danych do potęgi 7 czyli koncepcja zapewnienia bezpieczeństwa wielowymiarowego: technologicznego, zasilania, fizycznego, przeciwpożarowego, warunków środowiskowych, ekologicznego oraz ciągłości działania.

Źródło: www.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *