Weź udział w EU Datathon i stwórz aplikację z wykorzystaniem otwartych danych

Urząd Publikacji Unii Europejskiej organizuje drugą edycję konkursu UE Datathon. Drużyny mogą zgłaszać udział w konkursie do 15 lipca br.

Konkurs ma na celu stworzenie rozwiązań ponownie wykorzystujących otwarte dane UE i państw członkowskich. Etap finałowy odbędzie się 2 października 2018 r. w Brukseli. Zadaniem uczestników będzie opracowanie aplikacji z wykorzystaniem co najmniej jednego zestawu danych, udostępnionego przez unijne instytucje i agencje na Portalu Otwartych Danych. Pula nagród to 40 000 EUR (w tym po 10 000 EUR dla każdej kategorii).

Aplikacje mogą zostać zgłoszone do konkursu w jednej z czterech kategorii tematycznych:

  1. Otwarte dane UE – stymulowanie innowacyjności w Europie.
  2. Prawo krajowe i unijne – zapewnienie interoperacyjności prawodawstwa.
  3. Zamówienia publiczne UE – z korzyścią dla obywateli, z korzyścią dla przedsiębiorstw
  4. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności – wspieranie innowacji i ponownego wykorzystywania danych.

Wydarzenie jest okazją dla unijnych instytucji, startupów i firm do interakcji, rozbudowania sieci kontaktów, wymiany pomysłów i stworzenia nowych aplikacji wykorzystujących otwarte dane UE.

Partnerami tegorocznego UE Datathonu będą m.in. Dyrekcja Generalna ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii (Komisja Europejska) wraz z Europejskim Portalem Danych, Dyrekcja Generalna ds. Informatyki (KE), Dyrekcja Generalna ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP (KE), Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz Grupa zadaniowa ds. europejskiego identyfikatora prawodawstwa (ELI).

Aby wziąć udział w konkursie, dowiedzieć się o nim więcej lub śledzić na bieżąco informacje na jego temat, zajrzyj na stronę poświęconą temu wydarzeniu.

Źródło: www.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *