Europejski Korpus Solidarności – stać Cię na więcej!

Młode osoby często nie mają sprecyzowanych planów zawodowych, a wkraczanie na rynek pracy jest dla nich dużym wyzwaniem. Program Europejskiego Korpusu Solidarności stwarza dla nich wyjątkowe możliwości rozwijania umiejętności interpersonalnych, zdobywania wiedzy i doświadczenia zawodowego, podnoszenia kwalifikacji oraz przede wszystkim realizacji ciekawych projektów o charakterze społecznym.

Czym jest Europejski Korpus Solidarności?

Europejski Korpus Solidarności to program Komisji Europejskiej skierowany zarówno do młodzieży jak i przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych. Pomaga on młodym ludziom (w wieku od 18 do 30 lat) w rozwoju zawodowym i odnalezieniu się na rynku pracy.

Program skupia ludzi młodych w celu stworzenia bardziej integracyjnego społeczeństwa, wspierania osób słabszych i reagowania na wyzwania społeczne. Korpus Solidarności składa się z trzech programów, z których każdy stanowi inny rodzaj działania. Sprawdź, który z nich jest idealny dla Ciebie!

Projekty Wolontariatu

Chcesz bezinteresownie pomóc innym a przy okazji poznać ciekawych ludzi i zwiedzić Europę? Jeżeli tak, to ten program jest właśnie dla Ciebie! Skorzystaj z możliwości wykonywania pracy w ramach wolontariatu w kraju i za granicą. Poruszaj ważne tematy społeczne oraz wzmacniaj lokalne społeczności.

Projekty Solidarności

Lubisz pracę w grupie? Jesteś aktywny i lubisz angażować się w sprawy ważne dla ogółu? Zgłoś się już dziś! Projekty Solidarności są tworzone w grupach co najmniej 5 uczestników. Młodzież w ramach zadania realizuje lokalną inicjatywę, która jest bezpośrednio związana z lokalną społecznością oraz rozwiązuje problemy i wyzwania wokół siebie samych.

Staże i miejsca pracy

Chcesz zdobyć cenne doświadczenie zawodowe? Weź udział w programie staży i miejsc pracy dla młodych! Program zapewnia możliwość znalezienia pracy, zdobycia umiejętności i doświadczenia, tym samym podnosząc szanse uczestników projektu na rynku pracy. Dla młodych ludzi natomiast uczestnictwo w programie będzie zarówno atutem przy ubieganiu się o pracę jak i przyjęciu na uczelnię wyższą.

Projekt w liczbach!

Program Europejskiego Korpusu Solidarności wystartował jako inicjatywa umożliwiająca zdobywanie doświadczenia, rozwój osobisty i zawodowy oraz pracę na rzecz budowania solidarności w całej Europie. Do chwili obecnej ponad 100 000 młodych ludzi zarejestrowało się na stronie Europejskiego Korpusu Solidarności, a ponad 12 000 zaczęło realizować swoje projekty.

Nabory wniosków

Terminy składania wniosków na Projekty Wolontariatu, Staże i miejsca pracy oraz Solidarności:    

  • 7 lutego 2020 r., do godz. 12:00 czasu brukselskiego.

Nie czekaj i zgłoś się już dziś!

Organizacje zainteresowane projektem Europejskiego Korpusu Solidarności zapraszamy na podstronę EKS na portalu Funduszy Europejskich

Osoby, które chciałaby wziąć udział w projekcie europejskiego Korpusu Solidarności zapraszamy na stronę eks.org.pl

Źródło: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *