Polski producent gier na platformy mobilne debiutuje na parkiecie GPW

T-Bull S.A. konsekwentnie realizuje swoją strategię i zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami przechodzi z rynku NewConnect na główny parkiet GPW. To ważny krok w rozwoju wrocławskiej spółki założonej przez trzech pasjonatów i ekspertów rynku gier mobilnych – Grzegorza Zwolińskiego, Damiana Fijałkowskiego i Radosława Łapczyńskiego. Debiut spółki nastąpi już w najbliższą środę, 29 sierpnia 2018 roku.

Przygoda wrocławskiego studia z giełdą rozpoczęła się już w 2016 roku, kiedy to T-Bull dołączył do grona spółek notowanych w alternatywnym systemie obrotu NewConnect. W związku z czym, deweloperowi odpowiedzialnemu za takie tytuły jak: Top Speed, Best Sniper, Idle Racing GO czy Moto Rider GO, doświadczenia w środowisku giełdowym nie brakuje. To jednak ostatnie tygodnie stanowiły dla wrocławian najważniejszy etap w drodze na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych. Dwa miesiące temu, a dokładnie 22 czerwca 2018 roku Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Spółki T-Bull S.A. Natomiast przysłowiowa kropka nad „i” zostanie postawiona już w najbliższą środę.

– W naszym studiu wakacje zdecydowanie nie były czasem relaksu i wypoczynku – podsumowuje Damian Fijałkowski, współzałożyciel i członek zarządu T-Bull S.A. – Cały okres letni to dla nas przygotowania do debiutu na GPW. To dla naszej Spółki niezwykle ważny dzień. Od dawna jasno wytyczaliśmy sobie cele biznesowe, zdając sobie sprawę, że nasza długoterminowa strategia zmierza między innymi w tym kierunku. Cieszymy się więc z sukcesu, ale też ambicja nie pozwala nam się zatrzymywać i z determinacją patrzymy na kolejny rok wypełniony pracą – dodaje.

29 sierpnia 2018 roku, w Warszawie przy ulicy Książęcej 4 nastąpi ceremonialne uderzenie w dzwon giełdy, a T-Bull S.A. oficjalnie wkroczy do grona najbardziej prestiżowych firm w swojej branży. To jednak nie koniec znaczących ruchów biznesowych w trzecim kwartale 2018 roku. Firma już w najbliższym czasie planuje wprowadzenie swoich produkcji na rynek chiński, a także debiut na platformie Steam. Dalsza część roku to także wzmożona praca nad kolejnymi i już istniejącymi tytułami, między innymi nad wyczekiwaną przez wszystkich grą Top Speed 2.

Kolejne lata to dla wrocławskiego dewelopera czas na dalsze inwestycje w rozwój swoich rozwiązań technologicznych i optymalizację modelu biznesowego. Dotychczasowy przykład takich działań stanowić może projekt G-CAMP realizowany ze środków pozyskanych w ramach programu GameINN, który zapewnił T-Bull S.A. ponad 4,3 mln PLN dofinansowania. Ponadto, studio niezmiennie za cel stawia sobie dołączenie do czołówki najlepszych producentów gier mobilnych na świecie i poszerzanie swojego, niemałego już, portfolio.

Źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *