Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Odpowiedź na to pytanie z pewnością poznają uczestnicy Hackatonu+ organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, który odbędzie się 23 i 24 listopada w Warszawie.
Dostępność w przestrzeni zarówno w świecie materialnym, jak i wirtualnym nie dotyczy tylko osób z niepełnosprawnościami, lecz także seniorów i tych, którzy zmagają się z czasowymi trudnościami z poruszaniem się lub percepcją. Osobie niewidomej trudność może sprawić na przykład znalezienie właściwego przystanku autobusowego, na którym powinna wysiąść, a z kolei osoba z ograniczoną mobilnością może mieć problemy, żeby wsiąść do tego samego autobusu, jeżeli nie będzie on pojazdem dostosowanym.
Jak można pomóc?
Celem dwudniowego Hackathonu+ jest stworzenie aplikacji, aplikacji mobilnych, serwerów internetowych lub ich prototypów, dzięki którym będzie możliwe pokonywanie barier dostępności. Narzędzia mają poprawić jakość życia i umożliwić niezależne funkcjonowanie osobom mającym szczególne potrzeby. Innowacyjne rozwiązania mogą dotyczyć wielu obszarów, między innymi architektury, transportu, cyfryzacji czy usług, a uczestnicy turnieju będą pracować pod okiem mentorów.
Hackathon+ wpisuje się w założenia programu Dostępność Plus realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
Podejmij wyzwanie!
- kiedy: 23-24 listopada
- gdzie: Centrum Konferencyjnym PGE Narodowy (ulica Poniatowskiego 1, Warszawa)
- dla kogo: 3–7-osobowe zespoły programistów, projektantów graficznych, twórców interfejsów i wszystkich, którzy mają kreatywne pomysły (rejestracja trwa do 11 listopada)
- nagrody: pierwsze miejsce – 20 tysięcy złotych, drugie miejsce – 12 tysięcy złotych, trzecie miejsce – 8 tysięcy złotych
Rejestracja: https://hackathon.miir.gov.pl/strony/o-hackathonie/formularz-zgloszeniowy/
Więcej informacji: https://hackathon.miir.gov.pl
Źródło: www.gov.pl