Nowa strona danych – zapraszamy na Hackathon

W najbliższy weekend – 27 i 28 października – otworzymy do wspólnych prac przestrzeń „Marzyciele i rzemieślnicy” przy ul. Brackiej 25 w Warszawie. Przez dwa dni programiści, specjaliści UX, UI, design i data science opracują prototypy nowych funkcjonalności portalu dane.gov.pl.

– Sprawdzając w aplikacji poziom hałasu czy zanieczyszczenia powietrza korzystamy właśnie z otwartych danych – mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – Wykorzystywanie otwartych danych to szansa na nowe zastosowania np. w aplikacjach. To również impuls do rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności. Nasz portal ułatwia to zadanie – dodaje.

„Hackathon – nowa strona danych” to szansa na zwiększenie użyteczności portalu dane.gov.pl i jego większe otwarcie na potrzeby odbiorców. Zespoły konkursowe, które podczas rekrutacji przedstawiły najciekawsze pomysły, wypracują propozycje nowych funkcjonalności portalu służące np. wizualizacji danych czy poprawie ich jakości. Jury oceni projekty m.in. pod kątem użyteczności i dostępności dla różnych grup odbiorców portalu oraz spójności z jego ideą. Dla uczestników ważna jest każda minuta. Czas nam sprzyja, gdyż w nocy z soboty na niedzielę czeka nas dodatkowa godzina kodowania!

Dla zwycięskiego zespołu przewidziano nagrodę w wysokości 17 170 zł! Kolejno za zajęcie II i III miejsca zespoły otrzymają 10 110 zł i 6 600 zł. Ministerstwo Cyfryzacji oraz partnerzy wspierający zapewnią także dodatkowe nagrody w formie warsztatów i szkoleń. Emocji nie zabraknie – najciekawsze projekty zostaną wdrożone przez MC.

Zapraszamy na otwarcie Hackathonu w sobotę o 9.30 oraz na prezentacje projektów w niedzielę od 16.30. Wstęp w tych godzinach nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Szczegóły są dostępne na stronie hackathon.gov.pl.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu “Otwarte dane – dostęp, standard, edukacja”, dofinansowanego z poddziałania 2.3.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Źródło: www.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *