Przedstawiciele ministerstwa na Impact’18

Ministrowie Jadwiga Emilewicz oraz Tadeusz Kościński będą w tym roku reprezentować Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii na Impact’18, największym w tej części Europy kongresie na temat przyszłości cyfrowej gospodarki.

W tym roku uczestnicy wydarzenia sami będą mogli się  przekonać się, że sztuczna inteligencja jest coraz bliżej nas. Na kongresie wystąpi Sophia, najbardziej zaawansowany humanoidalny robot. Uwagę zwraca nie tylko jej wygląd, do złudzenia przypominający człowieka, ale również dokonania. Sophia zdążyła już wziąć udział w obradach ONZ, pojawić się na okładce znanego magazynu o modzie i umówić się na randkę z popularnym amerykańskim aktorem. Sophia weźmie udział w dyskusji „Stwórzmy świat sztucznej inteligencji! Siła kobiety w branży technologicznej” z udziałem minister Jadwigi Emilewicz.

Pozostałe panele z udziałem przedstawicieli naszego ministerstwa zapowiadają się równie interesująco.

13 czerwca

  • 11:10 Dyskusja moderowana „Stwórzmy świat sztucznej inteligencji! Siła kobiet w technologii” z udziałem m.in. minister Emilewicz oraz Sophie (Moderated discussion: Let’s AI the world! The power of women in tech)
  • 13:20 Wykład minister Emilewicz: Tworzenie ram dla cyfrowego przemysłu  – Platforma Przemysłu 4.0 (Keynote: Creating a framework for digital industry – the Polish Industry 4.0 Platform)
  • 14:05 Dyskusja moderowana “Jak się odnaleźć w erze przemysłowego zamętu?” z udziałem Jana Staniłki Dyrektora Departamentu Innowacji MPIT (“Moderated discussion: How to stay relevant in age of industrial disruption?)
  • 15:30 Dyskusja moderowana „Wyzwania i szanse cyfrowej cywilizacji. Nowa wizja specjalnych stref ekonomicznych” z udziałem minister Emilewicz (Challenges and opportunities in digitalized civilization. New vision for special economic zones).
  • 17:40 Dyskusja moderowana “Rola przestrzeni publicznej i społeczności lokalnych w walce ze zmianami klimatycznymi” z udziałem minister Emilewicz (“Moderated discussion: Public Spaces & Local Communities role inClimate Change Figh”)

14 czerwca

  • 13:55 Dyskusja “Polska bezgotówkowa” z udziałem ministra Kościńskiego.

Zapraszamy na dyskusje i wykłady z udziałem naszych przedstawicieli podczas Impact’18.

A już jutro z Warszawy do Krakowa na Impact’18 ruszy  „Pociąg Innowacji”. Odbędą się w nim otwarte wykłady, indywidualne spotkania z liderami w dziedzinie innowacji i start-upów. Będzie to też okazja, by wymienić się doświadczeniami, zainspirować się i pozyskać know-how od ekspertów z Polski i Izraela.

Projekt „Pociąg Innowacji” jest zwieńczeniem współpracy pomiędzy Polską i Izraelem w ciągu ostatnich 4 lat, na którą składały się różnorodne aktywności – delegacje pomiędzy naszymi krajami, warsztaty, wykłady na uniwersytetach, współpraca biznesowa.

Źródło: www.mpit.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *