Światowe Centrum Inteligentnej Mobilności w Katowicach już 12/13 września

Impact mobility rEVolution’18 (IMR’18) to międzynarodowy kongres poświęcony przyszłości inteligentnej mobilności. Przedstawiciele rządu i władz samorządowych, świata nauki, przemysłu motoryzacyjnego i miejskich spółek transportowych, start-upów oraz firm zainteresowanych finansowaniem innowacji, spotkają się 12 i 13 września br. w Katowicach, by wymienić się doświadczeniami, nawiązać współpracę i wspólnie budować przyszłość inteligentnej mobilności w Polsce.

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz weźmie udział w pierwszym dniu kongresu.

Wystąpienia i debaty ekspertów podczas Impact mobility rEVolution 2018 będą się toczyć głównie wokół takich wątków jak:

  • Mobilność w mieście – m.in. zwiększenie mobilności przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby wypadków, korków oraz zanieczyszczenia powietrza.
  • E-mobilność i pojazdy elektryczne napędzane energią pochodzącą z ogniw paliwowych (FCEV) – m.in. baterie litowo-jonowe vs. ogniwa wodorowe, wydajność e-pojazdów, zatrudnienie w motoryzacji, inteligentne sieci energetyczne.
  • Transport towarowy i logistyka – m.in. usprawnienie użycia i zarządzania infrastrukturą, drony dostawcze, port przyszłości, łączenie miejskich systemów transportu towarów i logistyki z sieciami dalekobieżnymi, zarządzanie ruchem, parkowaniem i rozładowywaniem towarów.
  • Połączona i zautomatyzowana jazda (CAD) – m.in. interoperacyjność i infrastruktura cyfrowa, technologie komunikacyjne; polityka, standardy, ramy prawne i transgraniczne; bezpieczeństwo, ochrona i prywatność; promocja “cyfryzacji transportu” oraz Big Data w transporcie.
  • Finansowanie, inwestycje i projekty w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego – najskuteczniejsze modele finansowania projektów z zakresu zrównoważonych miast. Nowe podejście do mobilności: środki i modele biznesowe – m.in. mobilność jako usługa (Mobility as a Service – MaaS), nowe środki mobilności, w tym latające samochody, taksówki powietrzne, czy drony załogowe.
  • Środowisko a przechowywanie i efektywne wykorzystanie energii – m.in. ulepszone technologie kluczem do kontroli zmian klimatu; nieuchronny upadek silnika spalinowego i wzrost liczby “elektryków”; wymagania energetyczne, infrastruktura ładowania.

Organizatorzy spodziewają się na IMR’18 ponad 2000 uczestników z całego świata, w tym ponad 150 ekspertów oraz ponad 80 wystawców w strefie EXPO.

Więcej informacji na stronie www.impactcee.com/mobilityrevolution/2018/

Źródło: www.mpit.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *