Zapraszamy na konferencję „Internet Rzeczy – Polska Przyszłości”

Jak dziś Polska prezentuje się na tle krajów zaawansowanych technologicznie? Jakie kroki musimy podjąć, aby w roku 2025 znaleźć się w centrum gospodarczej i technologicznej mapy Europy? Czy polskie gminy, firmy i ośrodki naukowe mają szanse być liderami światowej „rewolucji technologicznej? Na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi podczas konferencji 2 lipca 2019 r.

Przyczynkiem do organizacji konferencji jest Raport „IoT w polskiej gospodarce”, wydany przez  działającą przy Ministerstwie Cyfryzacji Grupę Roboczą do spraw Internetu Rzeczy. Pracujący od 24 sierpnia 2018 r. eksperci wywodzący się ze środowisk biznesowych, akademickich oraz instytucji państwowych zidentyfikowali obszary, w których rozwiązania IoT mogą szczególnie przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców naszego kraju oraz generować oszczędności w budżetach polskich gmin. Raport zawiera też rekomendacje dotyczące kroków, jakie powinien podjąć rząd, aby zapewnić korzystne warunki dla rozwoju IoT w Polsce.   

Data: 2 lipca 2019 r., godz. 9:30-16:00

Miejsce: Centrum konferencyjne MsMermaid, ul. Wioślarska 8, Warszawa.

Konferencja adresowana jest do przedstawicieli rządu i samorządu oraz przedstawicieli biznesu i środowisk naukowych, tworzących rozwiązania w obszarze nowych technologii usprawniających codzienne życie mieszkańców. Jej podstawowym celem jest mobilizacja samorządów do podejmowania inwestycji uwzględniających rozwiązania IoT i otwarcia się na współpracę z biznesem i instytutami naukowymi we współtworzeniu tych rozwiązań.

W dyskusjach panelowych wezmą udział m.in. Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji, Waldemar Izdebski, Prezes Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Andrzej Dulka, Prezes Zarządu PIIT, Tomasz Andrukiewicz, Prezydent Miasta Ełk, Włodzimierz Schmidt, Prezes IAB Polska, zaś całe wydarzenie poprowadzi dr Maciej Kawecki, dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji. Konferencja potrwa od godz. 9:30 do 16:00, w trakcie jej trwania przewidziano cztery panele dyskusyjne, z czego ostatni będzie miał formę debaty oksfordzkiej. Tytuły zaplanowanych paneli to:

  • Polskie miasta zarządzane IoT – czy zmiecie nas tornado danych?
  • IoT  – na tym da się zarobić.
  • Zbudujmy idealne miasto/wieś – inteligentna Polska 2025.
  • Sztuczna inteligencja, Internet Rzeczy – pojedynek entuzjastów i sceptyków.

Pełna agenda wydarzenia zostanie opublikowana niebawem.

Udział w konferencji jest otwarty i bezpłatny, jednak w związku z ograniczoną pojemnością sali konferencyjnej organizator zastrzega sobie prawo zamknięcia rejestracji po przekroczeniu 200 zgłoszeń. Maila ze zgłoszeniem prosimy kierować na adres: sekretariat.dzd@mc.gov.pl.

Źródło: www.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *