Polska firma ochroni Internet Rzeczy

Polska firma, która oferuje rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa, opracowała systemy zabezpieczające sieci i urządzenia Internetu Rzeczy. Cyberus Labs, bo o nim mowa, dostał od Komisji Europejskiej grant w wysokości ponad 8 milionów złotych na dokończenia swojej technologii i przygotowanie jej do wprowadzenia na rynek. 

 

Wypowiedź: Marek Ostafil, dyrektor operacyjny Cyberus Labs

 

 

Rozwiązanie to zapewnia bezpieczeństwo Internetu Rzeczy, eliminując najsłabsze i najłatwiejsze do przejęcia przez hakerów ogniwo cyberbezpieczeństwa, czyli hasła i dane dostępowe użytkowników oraz urządzeń. To pierwsza taka technologia na rynku.

Firma bazuje na wprowadzonej na rynek w 2017 roku technologii, która jest prostą w obsłudze i bezpieczną platformą do logowania oraz potwierdzania tożsamości za pomocą jednorazowych kodów i jedynego niezłamanego do tej pory szyfru Vernama.

System, chroniony zgłoszeniami patentowymi w USA i Europie, przeznaczony jest przede wszystkim dla banków, fintechu, sklepów internetowych oraz dostawców usług internetowych.  ELIoT Pro zagwarantuje bezpieczną, specjalnie szyfrowaną komunikację na linii człowiek-maszyna (Human to Machine) oraz maszyna-maszyna (Machine to Machine).

To pierwsza taka technologia na rynku i jedyna, która będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo wszelkiego rodzaju urządzeniom sieci IoT. Obecnie jest w fazie przygotowywania do pierwszych wdrożeń i już dziś wzbudza zainteresowanie firm z całego świata.

SME Instrument jest programem, który finansuje innowacyjne projekty realizowane przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Granty przyznawane są najbardziej innowacyjnym firmom i ich projektom z globalnym potencjałem. SME Instrument jest częścią Horyzontu 2020 – programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej, którego budżet na lata 2014-2020 wynosi prawie 80 mld euro.

Źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *