Dwa zwycięskie zespoły, w dwóch wyzwaniach zgłoszonych przez MC na HackYeah

Ministerstwo Cyfryzacji było partnerem HackYeah, największego w Europie, stacjonarnego maratonu programowania, który odbywał się 14-15 września w Ptak Warsaw Expo.

Dwa zwycięskie zespoły odbierają nagrody z rąk przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji.

Konkurs na rozwiązania, które poprawiają jakość życia, pula nagród w wysokości 445 tys. oraz niesamowita atmosfera, ponownie przyciągnęły na HackYeah tłumy uczestników. Przez cały weekend pod jednym dachem ponad 3 tysiące pasjonatów programowania, tworzenia grafiki, gier, czy łączenia danych z Polski, Ukrainy, Białorusi, Czech, Węgier, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych kodowało w dobrej sprawie.

Jako partner wystawili dwa wyzwania konkursowe. Pierwsze to opracowanie pomysłów na monitoring ponownego wykorzystywania otwartych danych z portalu dane.gov.pl w produktach i usługach dostępnych na rynku. Drugim był walidator dostępności aplikacji mobilnych, potwierdzający jej zgodność z WCAG. Spośród zgłoszonych prac nasze jury wybrało dwa zwycięskie zespoły, które nagrodziliśmy czekami po 20 tys. zł. Zespół Hackje zdobył nagrodę za radar otwartych danych, a grupa DDD za pomysł na walidator dostępności.

– Takie wydarzenia pokazują, że w młodych Polakach drzemie ogromny potencjał – mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – Dlatego realizujemy projekty rozwijające kompetencje cyfrowe i wspierające talenty informatyczne. Przykładem jest choćby program wspierania uczniów i studentów o szczególnych zdolnościach w zakresie algorytmiki, programowania oraz projektowania gier, na który rząd przeznaczy ponad 82 mln zł. Do tego dochodzi budowa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, czyli program zapewnienia wszystkim szkołom w Polsce bezpłatnego dostępu do szybkiego Internetu – dodaje.

Źródło: www.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *