Światowe targi technologii mobilnych w Barcelonie – Mobile World Congress

Zakończyła się dwudniowa wizyta ministra Jerzego Kwiecińskiego w Barcelonie, podczas której wziął udział w targach Mobile World Congress.

Mobile World Congress (MWC) to największe w Europie i jedne z największych na świecie targi technologii mobilnych. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło ponad 2300 wystawców. Renomę wydarzenia potwierdza obecność największych światowych producentów, organizujących podczas MWC premiery swoich produktów.

W trakcie targów polskie rozwiązania w zakresie rozwoju aplikacji mobilnych oraz szerokiej gamy usług projektowych i serwisowych, wspomagających wdrażanie nowatorskich technologii teleinformatycznych reprezentowało łącznie 60  podmiotów.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński spotkał się z polskimi przedsiębiorcami i dokonał uroczystego otwarcia stoiska Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Cyfryzacja to jeden z 10 kluczowych obszarów rozwoju wskazanych w expose Premiera Mateusza Morawieckiego i jeden z 10 priorytetów Komisji Europejskiej”   – powiedział minister podczas przemówienia wygłoszonego w trakcie otwarcia stoiska PARP.

Wsparcie eksportu polskich produktów i usług teleinformatycznych jest zgodne z celami SOR i sprzyja powstaniu trwałej przewagi konkurencyjnej polskiej gospodarki poprzez sukces polskich firm w skali globalnej”   – dodał minister.

Minister Jerzy Kwieciński przemawia podczas otwarcia stoiska PARP na MWC
Foto: KG RP w Barcelonie

 

Podczas zwiedzania targów szef resortu inwestycji i rozwoju odwiedził także stoiska firm takich jak Google, Huawei, Ericsson czy Comarch.

W trakcie MWC Minister Jerzy Kwieciński odbył także spotkanie z  Ministrem Energii, Turystyki i Cyfryzacji Hiszpanii –  Álvaro Nadalem.

Źródło: www.miir.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *