Najlepsze polskie startupy powalczą o wyjazd do USA

Wielu startupom brakuje wiedzy, doświadczenia oraz zaplecza finansowego, przez co – pomimo faktu posiadania naprawdę innowacyjnych technologii – nie mogą się efektywnie rozwijać. Rolą programu MIT Enterprise Forum Poland jest wspieranie młodych przedsiębiorców w pokonywaniu tych barier i pomoc w przekuciu wyjątkowego pomysłu w dobrze prosperujący biznes, który ma szansę odnieść sukces nie tylko w Polsce, ale również na rynkach międzynarodowych. 18 najlepszych zaprezentuje się podczas tzw. DemoDay.

 

Wypowiedź: Krzysztof Gawrysiak, członek zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej

 

 

Celem programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland jest pomoc młodym przedsiębiorcom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem w przygotowaniu do rozwoju swojego pomysłu, a także do poszukiwania rynków zagranicznych.

Podczas tzw. Demo Day, które jest zakończeniem 5 edycji programu MIT Enterprise Forum Poland zaprezentują się najlepsze startupy, które powalczą o liczne nagrody, na czele z wyjazdem na bootcamp do Stanów Zjednoczonych. Wybrany zostanie również zwycięzca konkursu CVC Young Innowator Awards, który otrzyma czek na 100 000 zł.

Spośród setek doskonale zapowiadających się młodych firm technologicznych została wybrana finałowa 18. Przez 3 miesiące wspomagani przez mentorów i specjalistów zarówno z Polski jak i z zagranicy młodzi przedsiębiorcy pracowali nad rozwojem swoich startupów. Są to przedstawiciele wielu różnych branż jednak ich wspólnym mianownikiem jest to, że nie bazują na dotychczasowych rozwiązaniach tylko wprowadzają technologiczne innowacje. Możemy wyróżnić 5 głównych ścieżek dedykowanych w zależności od dziedziny. Będzie to ścieżka life science, insurtech, industry 4.0, agri-tech i zdrowia.

Największą nagrodą dla piątki najlepszych jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych na bootcamp. Dzięki temu uzyskają oni możliwość poznania potencjalnych amerykańskich inwestorów, dowiedzą się w jaki sposób wejść na tamtejszy rynek czy nawiążą cenne kontakty.

Podczas prezentacji na DemoDay będą również obecni polscy inwestorzy, dlatego to świetna okazja do zaprezentowania się również przed ich oczami.

Źródło:newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *