Przyszłość dzieje się dziś-robot Photon nauczy dzieci programowania

Już dzisiaj roboty wykorzystywane są do celów medycznych wspomagając działania lekarzy czy przemysłowych do transportu, produkcji i kontroli jakości . W przyszłości będą wyręczać ludzi w pracy w ciężkich warunkach, pomagać w badaniach naukowych czy nawet szkolić. Okazuje się, że te futurystyczne wizje są bliżej niż moglibyśmy przypuszczać. Photon to polski robot edukacyjny, który może być wykorzystywany do pomocy dzieciom w nauce informatyki, a także innych przedmiotów.

 

Wypowiedź: Marcin Joka, Photon Entertainment sp.z.o.o

 

Photon to interaktywny robot edukacyjny. Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej, zawierającej doświadczenia i eksperymenty pokazuje dzieciom świat nowych technologii. Photon rozwija się razem z dzieckiem i pomaga rozwijać kreatywność czy zdolność logicznego myślenia. Uczy również programowania, które według wielu będzie podstawową umiejętnością przyszłości, bez której codzienne funkcjonowanie będzie  znacznie utrudnione, tak jak  dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia bez czytania czy pisania.

Może być wykorzystywany zarówno w domach indywidualnych jak i placówkach edukacyjnych od przedszkoli do szkół wyższych. Na świecie już teraz brakuje programistów, a luka na rynku pracy jest coraz większa. Wynika to z faktu, że szkoły nie są w stanie tak szybko dostosowywać podstawy programowej do wymogów zmieniającej się rzeczywistości. Również nauczycielom brakuje odpowiednich narzędzi, żeby pokazywać i uczyć dzieci nowych technologii.

Dziecko bez potrzeby korzystania z pomocy rodzica może samodzielnie pracować z robotem. Specjalnie do tego jest przygotowana cała seria tutoriali, instrukcji obrazkowych, które pokazują jak obsługiwać się i uczyć przy jego pomocy.

W przypadku szkół nauczyciele otrzymują pakiet scenariuszy, który pokazuje jak prowadzić zajęcia.  Robot może być wykorzystywany do nauki podstaw programowania,  do pokazania jak myśleć jak programista czy jak tworzyć proste programy. Robota można wykorzystać również do uatrakcyjnienia  innym zajęć z programu nauczania jak języki obce, matematyka, język polski czy geografia.

Wykorzystując Photona dzieci nie tylko mogą nauczyć się tego jak wygląda programowanie.Zniknie również bariera technologiczna, przez co będą miały równe szanse w kolejnych etapach edukacji, a potem życiu zawodowym.

Przebitki video pochodzą ze strony: www.photonrobot.com

Źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *