Konkurs ofert Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Wspólnie o Funduszach Europejskich”

Kolejna edycja konkursu ofert Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pod nazwą „Wspólnie o Funduszach Europejskich”.

Kto może skorzystać?

Do udziału w konkursie zapraszamy władze miejskie, instytucje publiczne, partnerów społeczno-gospodarczych, organizacje pozarządowe, w tym także Koła Gospodyń Wiejskich (KGW) zarejestrowane w Krajowym Rejestrze KGW.

Na co można otrzymać wsparcie?

W konkursie można wnioskować o wsparcie w wysokości do 20 000 zł brutto. Kwota ta musi być przeznaczona na organizację wydarzeń informacyjno-promocyjnych poprzez realizację różnego rodzaju spotkań, konferencji, warsztatów czy szkoleń. Ponadto, będzie można liczyć na wsparcie Ministerstwa w postaci bezpłatnego udostępnienia publikacji, broszur tematycznych czy rollupów.

Pula środków przeznaczonych na konkurs to aż 800 tysięcy złotych.

Chcemy zidentyfikować najciekawsze wydarzenia, których zakres jest bezpośrednio powiązany z tematyką Funduszy Europejskich i włączyć się w ich organizację.

Do kogo chcemy dotrzeć?

Poprzez zwycięskie inicjatywy chcemy dotrzeć z ofertą Funduszy Europejskich do różnych grup docelowych m.in. do przedsiębiorców, osób młodych, start-upów, osób wracających na rynek pracy, nieaktywnych zawodowo, osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, osób z niepełnosprawnościami, osób 50+.

WAŻNE: Wydarzenia muszą zostać zrealizowane do końca października 2019 r.

Termin składania ofert

Oferty można składać w terminie 3-24 czerwca 2019 r. (II tura) w wersji elektronicznej (zgodnie z załączonym Formularzem Ofertowym) na adres: promocja@miir.gov.pl z dopiskiem Konkurs „Wspólnie o FE” – II tura 2019

Więc jeśli masz pomysł na ciekawą inicjatywę – prześlij do nas Formularz Ofertowy (DOC 270 KB).

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do odwiedzania portalu: www.FunduszeEuropejskie.gov.pl – w zakładce “Weź udział w promocji Funduszy Europejskich” znajdują się wszystkie potrzebne informacje.

Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat naboru.

Pobierz pliki:

Jeżeli masz pytania dotyczące dokumentacji, możesz je zadać za pośrednictwem adresu e-mail: promocja@miir.gov.pl lub pod numerem telefonu 22 273 73 82.  

Zapraszamy do udziału!

* * *

Wyniki oceny formalnej – I tura

OferentNazwa wydarzeniaPodstawa odrzucenia
Stowarzyszenie „NIEDŹWIADKI”Muzyka uczy i bawiOferta odrzucona na etapie oceny formalnej z uwagi na brak powiązania z tematyką i zakresem konkursu. Zgodnie z rozdziałem II Zasad naboru (…) Wydarzenia muszą dotyczyć w całości lub w znacznej części kwestii związanych z  Funduszami Europejskimi.
Niezależne Wydawnictwo Polskie    Wspólnie o Funduszach Europejskich „Wsparcie dla osób wracających na rynek pracy, nieaktywnych zawodowo”Oferta odrzucona na etapie oceny formalnej z uwagi na brak podmiotowości. Zgodnie z rozdziałem  I pkt 1  Zasad naboru (…) Wykonawca nie jest uprawnionym podmiotem do ubiegania się o wsparcie w ramach konkursu.
Niezależne Wydawnictwo PolskieDebata pt. Wspólnie o Funduszach EuropejskichOferta odrzucona na etapie oceny formalnej z uwagi na brak podmiotowości. Zgodnie z rozdziałem  I pkt 1  Zasad naboru (…) Wykonawca nie jest uprawnionym podmiotem do ubiegania się o wsparcie w ramach konkursu.
Piastowskie Stowarzyszenie Bezpieczny KotDaj Szansę – Adoptuj!Oferta odrzucona na etapie oceny formalnej z uwagi na brak powiązania z tematyką i zakresem konkursu. Zgodnie z rozdziałem II Zasad naboru (…) Wydarzenia muszą dotyczyć w całości lub w znacznej części kwestii związanych z  Funduszami Europejskimi.  Ponadto, oferta została odrzucona  z uwagi na odpłatny charakter wydarzenia. Zgodnie z rozdziałem II. 7 Zasad naboru (…) udział w wydarzeniach musi być bezpłatny dla uczestników.
Koło Gospodyń Wiejskich w Domosławiu„Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”Oferta odrzucona na etapie oceny formalnej z uwagi na brak powiązania z tematyką i zakresem konkursu. Zgodnie z rozdziałem II Zasad naboru (…) Wydarzenia muszą dotyczyć w całości lub w znacznej części kwestii związanych z  Funduszami Europejskimi.
Niezależne Wydawnictwo Polskie    Panel dyskusyjny pt. Wspólnie o Funduszach Europejskich pt. Wsparcie dla start-upówOferta odrzucona na etapie oceny formalnej z uwagi na brak podmiotowości. Zgodnie z rozdziałem  I pkt 1  Zasad naboru (…) Wykonawca nie jest uprawnionym podmiotem do ubiegania się o wsparcie w ramach konkursu.
Niezależne Wydawnictwo PolskieDebata pt. Wspólnie o Funduszach Europejskich – Wsparcie dla osób dorosłych zainteresowanych nabyciem lub rozwinięciem posiadanych kompetencji, w tym zagrożonych wykluczeniem cyfrowymOferta odrzucona na etapie oceny formalnej z uwagi na brak podmiotowości. Zgodnie z rozdziałem  I pkt 1  Zasad naboru (…) Wykonawca nie jest uprawnionym podmiotem do ubiegania się o wsparcie w ramach konkursu.
Niezależne Wydawnictwo Polskie     Panel dyskusyjny/ debata pt. Wspólnie o Funduszach Europejskich pt. Wsparcie dla przedsiębiorcówOferta odrzucona na etapie oceny formalnej z uwagi na brak podmiotowości. Zgodnie z rozdziałem  I pkt 1  Zasad naboru (…) Wykonawca nie jest uprawnionym podmiotem do ubiegania się o wsparcie w ramach konkursu.
Koło Gospodyń Wiejskich Ryczywół nad FlintąSeniorzy potrzebni do zaraz!Oferta odrzucona na etapie oceny formalnej z uwagi na brak powiązania z tematyką i zakresem konkursu. Zgodnie z rozdziałem II Zasad naboru (…) Wydarzenia muszą dotyczyć w całości lub w znacznej części kwestii związanych z  Funduszami Europejskimi.Ponadto, oferta została odrzucona  z uwagi na niepoprawne przygotowanie i przesłanie Formularza Ofertowego. Zgodnie z rozdziałem IV pkt 5 Zasad naboru (…) Formularz Ofertowy powinien zostać przesłany w wersji zeskanowanej wraz z podpisem osób upoważnionych do reprezentowania podmiotu.
Stowarzyszenie EurohelpWarsztaty kulinarne „Sposób na idealną rybę”Oferta odrzucona na etapie oceny formalnej z uwagi na odpłatny charakter wydarzenia. Zgodnie z rozdziałem II. 7 Zasad naboru (…) udział w wydarzeniach musi być bezpłatny dla uczestników.
Niezależne Wydawnictwo Polskie     Panel dyskusyjny pt. Wspólnie o Funduszach Europejskich pt. Wsparcie na innowacje społeczneOferta odrzucona na etapie oceny formalnej z uwagi na brak podmiotowości. Zgodnie z rozdziałem  I pkt 1  Zasad naboru (…) Wykonawca nie jest uprawnionym podmiotem do ubiegania się o wsparcie w ramach konkursu.

Wyniki oceny merytorycznej – I tura

Zakończyliśmy ocenę merytoryczna i budżetową ofert na organizowanie działań informacyjno-promocyjnych złożonych w konkursie pn. „Wspólnie o Funduszach Europejskich”.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju włączy się w organizację następujących 22 wydarzeń:

L.p.OFERENTNAZWA I RODZAJ PRZEDSIĘWZIĘCIAPRZYZNANA KWOTA
 1.Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej GórzeSeminarium „Dostępność w projektach finansowanych z funduszy UE” 20 000,00 
 2.Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TRITIA z o.o.Nasza aktywność na +! Promocja funduszy UE na rzecz pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym 16 060,00
 3.Koło Gospodyń Wiejskich  ŻdżaryFundusze Europejskie bez barier 8 600,00
 4.Nadwiślańska Fundacja Rozwoju ParasolFundusze Europejskie – łatwiej niż myślisz 15 969,37
 5.Miasto ŁomżaInvest in Łomża 20 000,00
 6.INWEST PARKRozwijaj kompetencje i planuj karierę z Funduszami Europejskimi 12 996,46
 7.Gmina Wrocław, Biuro ZIT WrOF O rzeczach ważnych i ważniejszych – rozmawiamy we Wrocławiu – Fundusze dla niepełnosprawnych mieszkańców regionu 9725,00
 8.Gmina Wrocław, Biuro ZIT WrOFO rzeczach ważnych i ważniejszych – rozmawiamy we Wrocławiu – Fundusze dla przedsiębiorców i przedsiębiorczych z regionu 9725,00
 9.Koło Gospodyń Wiejskich w PodgorzeWsparcia dla start-upów (w tym osób chcących założyć start-up) – dostępna oferta w zakresie środków finansowych z Funduszy Europejskich bezzwrotnych i zwrotnych 12 565,00
 10.Gmina SanokAkcja Informacja – udział Funduszy Europejskich w procesie rozwoju potencjału Gminy Sanok 8 000,00
 11.Fundacja SądeckaWspólnie o Funduszach Europejskich w ramach II Salonu Przemysłu Turystycznego w Krynicy-Zdroju 18 975,00
 12.Urząd Miejski w NasielskuJestem mamą! Mogę wszystko! – możliwości jakie dają Fundusze Europejskie kobietom powracającym na rynek pracy 12 083,50
 13.Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROMPrzyjazny rynek pracy – niestandardowa oferta dla juniora i seniora 16 600,00
 14.Związek Pracodawców ECMA PolskaInwestycje w poligrafii. Programy wsparcia z Funduszy Europejskich. Dzień pierwszy warsztatów „Kartonove” 19 520,00 
 15.Konfederacja LewiatanFundusze Europejskie dla przedsiębiorców – dlaczego warto skorzystać? 18 000,00
 16.Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie”Fundusze na wyciągnięcie ręki – Fundusze Europejskie wsparciem dla osób młodych oraz powracających na rynek pracy 10 680,00
 17.Powiat KępińskiKonkurs i gala pokonkursowa “Liderzy przedsiębiorczości powiatu kępińskiego” 20 000,00
 18.Fundacja Polska GospodyniFundusz jest kobietą! 16 410,00
 19.Instytut Badań Ekonomiczno-SpołecznychDzień Funduszy Europejskich na Uniwersytecie Gdańskim 17 735,00
 20.Koło Gospodyń Wiejskich w Licheniu StarymNEET – Promocja, Informacja, Edukacja. Warsztaty dla młodych 5 710,00
 21.Stowarzyszenie Polskie Bractwo Kawalerów GutenbergaInwestycje w przyszłość. Fundusze dla młodych 19 500,00
 22.Fundacja Wsparcia Nauki i BiznesuFundusze Europejskie dla pracowników ochrony zdrowia i nie tylko 16 900,00

Źródło: www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *