31 polskich zespołów technologicznych w „wyzwaniu” MPiT

Po dwóch tygodniach przyjmowania zgłoszeń przez MPiT do konkursu w programie GovTech Polska, do pierwszego etapu zakwalifikowano 31 startupów, osób fizycznych, MŚP i software house’ów. Środowisko IT dało się przekonać nowej, konkursowej formule zamówień publicznych, którą wyróżnia modułowe podejście do realizacji projektów o minimalnych wymogach formalnych.

Wyzwanie Ministerstwa Przedsiębiorczości zakłada wdrożenie inteligentnego narzędzia posiadającego moduł Business Intelligence, które umożliwi pracownikom sprawne dzielenie się wiedzą, informacjami czy danymi np. w zakresie trendów gospodarczych. Każda firma, niezależnie od wielkości czy sieci kontaktów, mogła stanąć do rywalizacji w konkursie, by na dalszym etapie przedstawić swój pomysł.

Zgodnie z Raportem Fundacji Startup Poland do tej pory MŚP i startupy niechętnie brały udział w zamówieniach publicznych. Odstraszało je wysokie wadium, portfolio z wielomilionowymi projektami, wymagany zespół z określonym, dość często specyficznym doświadczeniem. W rezultacie 80% startupów nigdy nie zdecydowało się na udział w publicznym przetargu. Program GovTech Polska przybliża świat zamówień publicznych startupom, osobom fizycznym oraz MŚP.

7 grudnia wszyscy zakwalifikowani uczestnicy otrzymali zaproszenie do pierwszego etapu konkursu oraz szczegółowe wymagania dotyczące pracy konkursowej, która podlegać będzie ocenie. Lista finalistów, którzy zakwalifikują się do II etapu zostanie ogłoszona 21 grudnia 2018 r. Prace nad prototypami rozpoczną się w styczniu. W lutym natomiast wybrane zostaną firmy, które finalnie zrealizują projekty w administracji.

Więcej informacji:

www.govtech.gov.pl

www.mpit.gov.pl/strony/aktualnosci/ministerstwo-przedsiebiorczosci-i-technologii-z-wyzwaniem-z-zakresu-analityki-biznesowej-w-programie-govtech-polska/

Źródło: www.mpit.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *