Wzornictwo przemysłowe to działalność twórcza, której celem jest określenie zewnętrznych cech przedmiotów wytwarzanych przemysłowo. Określają strukturalne i funkcjonalne relacje, jakie dany wzór przemysłowy czynią całością spójną, i to zarówno z punktu widzenia producenta, jak i użytkownika.

Projektowanie wzornictwa jest pomostem między techniką, strategią komercyjną a stylem i jakością życia. Celem projektowania jest zauważenie, zdefiniowanie i twórcze rozwiązanie problemu. Kreacja twórcy, projektanta ma to ułatwić ale nie zdominować. Wzornictwo przemysłowe nie jest jedynym elementem budowy produktu innowacyjnego. Najczęściej do takiego programu z reguły długotrwałego projektant lub zespół projektowy jest zapraszany jako siła zewnętrzna. W podsumowaniu możemy określić wzornictwo jako jeden z podstawowych i niezbędnych elementów procesu budowy nowego produktu. Proces projektowania wzornictwa uwzględnia wszystkie aspekty oraz powiększa proces marketingowy w kierunku nowego projektowania.

Innowacyjne Centrum Badawczo Rozwojowe Idea powstało z inicjatywą wspólnej współpracy z potencjalnym klientem. Dbałość oraz precyzja naszego zespołu stawia na pierwszym miejscu wszystkie cechy oraz cele, które chce osiągnąć użytkownik.

Z myślą o sukcesie powstały dwa piony:

  • Doradztwo finansowe – przemyślane działania, racjonalne i precyzyjne doradztwo oparte na wynikach i analizach.
  • Wsparcie IT – legalne oprogramowanie, pomoc techniczna, która oparta jest na wieloletnim doświadczeniu pracowników.

Dla każdego nowego przedsiębiorcy, projektanta ważne jest aby jego produkty były rozpoznawalne na rynku konkurencyjnym. Jego praca i twórczość to jego wizytówka, a przychody są uzależnione od sprzedaży. Razem z szybką rozwijającą się technologią niezbędny jest design. Projekty są tworzone wraz z zapotrzebowaniem potencjalnych odbiorców na nowoczesne przedmioty. Przedsiębiorca zajmujący się wzornictwem stara się zaspokoić potrzeby potencjalnych użytkowników przez wygląd, wygodę i mniejsze gabaryty. Kiedyś telewizor to było wielkie pudło z dwoma kanałami w kolorystyce czarnej, a dziś telewizory mają obraz FULL HD, 4K, a grubość telewizora jest porównywalna do grubości smartfona. To samo tyczy się mebli czy urządzeń do użytku domowego. Projektanci nowych produktów starają się aby rzecz nie tylko przyciągała uwagę swoim wyglądem ale też funkcjami jakie może dać dany produkt. Często bywa tak, że przedsiębiorca i pomysłodawca takiego produktu z własnego doświadczenia stara się coś ulepszyć, żeby żyło się łatwiej.

W realizacji takiego procesu potrzebne mu będzie wsparcie ze strony doradcy finansowego. Wspólne opracowanie strategii i budżetu pozwoli na swobodne kreowanie własnej marki. Doświadczony profesjonalista stara się rozpatrzeć wszystkie zaproponowane pomysły i wybrać najlepszy, który przyniesie zysk.

Wsparcie IT w takiej dziedzinie niezbędne. Promowanie produktu w internecie przynosi sprzedaż, a co za tym idzie – zysk. Dobrze zaprojektowana i stworzona strona sprawia, że dany przedsiębiorca staje się widoczny na rynku. Im bardziej innowacyjna strona tym większa ciekawość klienta. Nasi doradcy pomagają w promowaniu danej inwestycji. Bardzo dużą rolę odgrywa tu pozyskiwanie klientów oraz sprzedaż hurtowa dla różnych przedsiębiorstw.

Wzornictwo przemysłowe


Najnowsze informacje