Z aplikacji do zakupu kryptowalut korzystają już 2 miliony użytkowników

Sektor walut cyfrowych rozwija się w astronomicznym tempie. Platforma zakupu i wymiany kryptowalut Luno ogłosiła, że ma już 2 miliony klientów, którzy dokonali transakcji w Bitcoinie na kwotę równoważną sumie 3 miliardów dolarów.

Rakietowe przyspieszenie Luno

Luno to obecna w 40 krajach platforma umożliwiająca łatwe i bezpieczne kupowanie, przechowywanie i wymianę kryptowalut Bitcoin i Ethereum. Korzystają z niej już 2 miliony użytkowników, którzy od startu projektu dokonali transakcji w Bitcoinie o wartości ponad 3 miliardów dolarów.Tylko w minionym miesiącu giełdy kryptowalut odnotowały obrót walutami cyfrowymi o równowartości 302 miliardów dolarów . Natomiast łączny obrót najpopularniejszą z nich, Bitcoinem, przekroczył wartość 125 miliardów dolarów. Pozyskanie dwóch milionów właścicieli portfeli kryptowalutowych to znaczący kamień milowy w rozwoju Luno. Robimy ogromne postępy w realizacji naszej wieloletniej wizji przeniesienia usług finansowych na wyższy poziom. Osiągnięty przez nas wynik odzwierciedla rosnące zainteresowanie kryptowalutami na całym świecie i umacnia nas w dążeniu do przekształcenia systemu finansowego, tak by stał się tańszy, szybszy i bezpieczny, z otwartym i równym dostępem dla każdego – komentuje Marcus Swanepoel, CEO i założyciel Luno.

Platforma Luno globalnie oferuje trzy usługi:
•    Luno Wallet – portfel walut cyfrowych do obsługi płatności osobistych (zakup, przechowywanie);
•    Luno Exchange – profesjonalna platforma tradingowa dla walut cyfrowych;
•    Luno Enterprise – integracja sklepów i usług online z płatnościami kryptowalutowymi, otwarte API.

Za projektem Luno stoją Marcus Swanepoel, bankier wcześniej związany z Morgan Stanley, oraz Timothy Stranex, były inżynier w zespole Google’a odpowiedzialny za rozwój Google Maps. Luno zatrudnia obecnie ponad 250 osób w biurach w Londynie, Kapsztadzie
i Singapurze; 40% specjalistów w zespole stanowią kobiety. Do głównych inwestorów startupu należą m.in. globalny koncern IT i e-commerce Naspers oraz fundusze Balderton Capitali Venturra.

Polacy w europejskiej czołówce adaptacji kryptowalut

Ze statystyk Luno wynika, że Polacy znajdują się w ścisłej czołówce nacji najchętniej zakładających portfele walut cyfrowych. Liczba użytkowników w Polsce sięga kilkudziesięciu tysięcy. Dla firm z sektora fintech Europa Środkowo-Wschodnia, na czele z Polską, to atrakcyjny obszar do rozwijania usług i pozyskiwania nowych klientów. Pomimo niedawnej „wyprzedaży” Bitcoinów i wahań cen kursów notujemy wykładniczy wzrost liczby użytkowników. Najszybciej rozwijającymi się rynkami są Polska i Litwa. Dlatego systematycznie wprowadzamy kolejne udogodnienia i narzędzia dedykowane użytkownikom z tych krajów – komentuje Magdalena Gołębiewska, Country Manager w Luno.

Rosnące zainteresowanie kryptowalutami potwierdzają także wyniki badania społecznego przeprowadzonego w czerwcu 2018 roku przez Luno i ośrodek badawczy SW Research. Już prawie co dziesiąty polski internauta deklaruje, że posiada waluty cyfrowe. Polacy najczęściej nabywają je w celach inwestycyjnych (62 proc.), ale ponad połowa jest zainteresowana także płaceniem nimi za zakupy i usługi w sieci. Najchętniej nabywaną kryptowalutą jest Bitcoin, który zakupiło 85 proc. wszystkich właścicieli kryptowalut; na dalszych miejscach podium uplasowały się Ethereum (40 proc.) i Ripple (35 proc.).

Źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *