Innowacja stała się jednym z priorytetów, która jest odpowiedzialna za rozwój dla podmiotów prywatnych oraz publicznych. Im bardziej oryginalne przedmioty czy pomysły tym większe staje się zainteresowanie potencjalnych klientów. Technologia w ostatnich latach bardzo sprawnie się rozwija. W ten sposób wymusza większe zaangażowanie na istniejących przedsiębiorstwach aby podążać za trendami. Obszar innowacji często jest ściśle powiązany, a wręcz kluczowy w strategiach zarządzania biznesem. Planowanie, zarządzanie oraz finansowanie innowacji wymaga specjalistycznego i przemyślanego podejścia aby osiągnąć sukces.

Innowacje z definicji to zjawiska nieprzewidywalne. Uporządkowanie to duże wyzwanie zarówno dla dużych firm jaki i małych. Mówi się, że innowacje często powstają z chaosu, są nie przemyślane ale w efekcie końcowym budzą duże zaskoczenie.

W czym się specjalizujemy:

  • Dotacje – Przedsiębiorstwa posiadające innowacyjny pomysł lub produkt mogą ubiegać się o dofinansowanie. Złożenie prawidłowego wniosku i podpisane umowy to dopiero początek do otrzymania dotacji. Najwięcej trudności sprawia sama realizacja projektu oraz jego rozliczenie. Dotacje dają bardzo duże możliwości rozwoju dzięki kapitałowi na inwestycje, rozszerzenie usług czy ekspansje zagraniczną.
  • Ulgi i B+R – Częstym problemem przedsiębiorców jest brak pewności czy prowadzona przez nich firma kwalifikuje się jako badanie i rozwój. Większość działalności nie orientuje się w zapisach zawartych w dotacjach, a przepisy przedstawione w Internecie są bardzo ogólne. Firmy które posiadają własne produkty oraz usługi cały czas rozwijają nowe technologie oraz rozwiązania na potrzeby własne, jak również na potrzeby klientów. Można wtedy mówić o działalności B+R.

Mechanizm działania B+R jest bardzo prosty. Wystarczy za pierwszym razem odpowiednio przygotować spółkę. Oto etapy działania :

  • Weryfikacja prowadzonych prac
  • Zaprojektować schemat ewidencji kosztów
  • Wykaz kosztów poniesionych na rzecz działalności w deklaracji CIT

Sukces innowacji zależy od przemyślanej strategii, rozwiązań technologicznych do świata biznesu.

Innowacje i B+R, dotacje i ulgi


Najnowsze informacje