Każdego miesiąca ginie około 23 000 urządzeń mobilnych

Sezon wakacyjny trwa, a to oznacza, że miliony osób przygotowują się do wyjazdu za granicę. Wiele z nich z pewnością skorzysta z okazji utrwalenia cennych wspomnień z wyjazdu. Według badania konsumenckiego firmy Kaspersky Lab jedna na pięć osób (18%) twierdzi, że zdjęcia i filmy z podróży stanowią najważniejsze formy danych przechowywanych na ich urządzeniach, przebijając wszystkie inne. Jednak w dodatkowym badaniu przeprowadzonym przez firmę 28% respondentów przyznało, że gdyby zgubiło swoje urządzenie lub gdyby zostało im ono ukradzione, te cenne zdjęcia z wakacji byłyby nie do odzyskania.

Według statystyk firmy Kaspersky Lab moduł antykradzieżowy wbudowany w produkt Kaspersky Internet Security for Android jest średnio uruchamiany aż 1,5 raza w ciągu jednej minuty, a każdego miesiąca ludzie zgłaszają zgubienie lub kradzież średnio 23 000 urządzeń z systemem Android. Ze względu na to, że zdjęcia z podróży są oceniane przez wielu użytkowników jako najważniejsze spośród wszystkich innych danych przechowywanych na ich urządzeniach, Kaspersky Lab uczula wszystkich, aby w sezonie wakacyjnym zadbali o swoje cenne pamiątki z wakacji, zabezpieczając odpowiednio urządzenia, które wykorzystują do robienia i przechowywania zdjęć. W przeciwnym razie zdjęcia mogą znaleźć się w kategorii „zgubione lub skradzione”.

Z innego badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab wynika, że cztery procent osób na świecie zgubiło urządzenie lub zostało im ono skradzione. Co więcej, w przypadku ponad połowy (57%) takich osób, dotyczyło to urządzeń z systemem Android. Na kolejnym miejscu znajdowały się laptopy (29%) oraz iPhone’y (21%). Niestety, zakup nowego urządzenia w miejsce skradzionego lub zgubionego to średnio koszt rzędu 485 dolarów.

Podane liczby pokazują skalę zjawiska utraty urządzeń – zwłaszcza, że 23 000 to jedynie liczba urządzeń z systemem Android, na których włączono moduł antykradzieżowy. O tej porze roku warto zastanowić się, jak zabezpieczyć urządzenia przed zagrożeniem. Jako że funkcje antykradzieżowe są proste w użyciu i łatwo dostępne, naszą radą dla wszystkich użytkowników jest, aby rozważyli ochronę swoich urządzeń, a tym samym zafundowali sobie bezpieczne lato —  powiedział Dmitrij Aleszin, wiceprezes ds. marketingu produktu, Kaspersky Lab..

Źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *