Resort finansów z ambitnymi wyzwaniami na HackYeah

  • Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) będą partnerem największego maratonu informatycznego HackYeah.
  • Eksperci z Cybercentrum i Centrum RTG, które działają w ramach KAS, w najbliższy weekend (14-15 września) będą czekać na innowatorów w partnerskiej strefie GovTech-owej.
  • Tym razem zapraszamy start-upy do udziału w 2 dwuetapowych konkursach i realizacji nowych wyzwań. Nabór trwa.

Już po raz trzeci resort finansów jest partnerem jednego z największych hackatonów na świecie – HackYeah, który odbędzie się w dniach 14-15 września 2019 r. w Warsaw Ptak Expo. MF i KAS będą promować swoje konkursy w ramach GovTech Polska i zachęcać startupy do podjęcia wyzwań i stworzenia innowacyjnych produktów, które zostaną wdrożone w resorcie. Łączna wartość przewidzianych nagród to ponad 1,2 mln zł.

Czego dotyczą wyzwania

W tym roku specjaliści KAS z Cybercentrum i Centrum RTG, którzy w resorcie finansów zajmują się zwalczaniem cyberprzestępczości i szarej strefy, przygotowali 2 dwuetapowe konkursy, do których obecnie trwa nabór uczestników.

W strefie GovTech na stoisku partnerskim MF eksperci i funkcjonariusze zaprezentują tegoroczne wyzwania konkursowe oraz narzędzia, które wykorzystują podczas codziennej pracy. Przyjmą też zgłoszenia uczestnictwa w naszych konkursach.

Chcemy pozyskać kolejne innowacyjne narzędzia, które pomogą nam w codziennej pracy. Chodzi o:

  • inteligentnego robota do walki z cyberprzestępczością (aplikacja do automatycznego identyfikowania i przeszukiwania stron internetowych) oraz
  • platformę szkoleniową dla funkcjonariuszy KAS z wykorzystaniem urządzeń RTG (symulator w postaci aplikacji webowej, odzwierciedlający rzeczywiste warunki pracy operatorów).

W trakcie HackYeah nasi eksperci będą odpowiadać na wszystkie pytania dotyczące konkursów.

Podejmij wyzwanie już teraz i stwórz inteligentnego robota lub platformę szkoleniową dla funkcjonariuszy KAS!

Jak i kiedy zgłosić się do konkursów

Szczegółowy opis wyzwań, w tym informację jak zgłosić się do konkursów, znajdziesz na stronach Izby Administracji Skarbowej w Opolu i Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Na zgłoszenia jest czas do 28 października.

GovTech Polska

Wyzwania MF i KAS odbywają się w ramach programu GovTech Polska – Aktywuj pomysły! Jego celem jest usprawnienie dialogu między sektorem publicznym, a innowatorami: przedsiębiorcami, start-upami, środowiskiem naukowym oraz samymi obywatelami. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym GovTech ma wspierać rozwiązywanie społecznych wyzwań, poprawiać warunki życia obywateli czy efektywność działania sfery publicznej.

Polska jest jednym z liderów rynku GovTech na świecie, podobnie jak kraje takie jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Izrael czy Singapur. Stosowane przez GovTech Polska zasady, zapewniające skuteczność wdrożenia rozwiązań, są stawiane za wzór w państwach, gdzie rynek GovTech istnieje już od wielu lat.

Źródło: www.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *