Minister cyfryzacji w Ostrołęce. P-Tech dla uczniów i mObywatel na Poczcie

Minister cyfryzacji Marek Zagórski wziął udział w inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. dra Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Placówka jest jedną z dwustu na świecie i trzecią w Polsce, która bierze udział w programie rozwoju edukacyjno-zawodowego P-Tech.

Minister Marek Zagórski na tle napisu

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego podpisano list intencyjny w sprawie wdrożenia w ostrołęckiej szkole programu P-Tech, którego głównym celem jest przygotowanie młodzieży do pracy w zawodach o specjalności informatycznej. Sygnatariuszami porozumienia byli: Łukasz Kulik – prezydent Ostrołęki, Tadeusz Olszewski – dyrektor ZSZ nr1 oraz Jolanta Jaworska – Government and Regulatory Affairs Director IBM Polska.

Minister Marek Zagórski życzył uczniom Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 nie tylko sukcesów w nauce, ale również możliwości zdobywania wiedzy przydatnej w przyszłości. – Życzę wam dobrej szkoły i dobrej edukacji. Funkcjonujemy w świecie, który bardzo szybko się zmienia, a szkoła musi za tym nadążać – powiedział szef resortu cyfryzacji. – Program P-Tech pomoże Wam zdobyć kluczowe, doceniane na rynku pracy kompetencje. Myślę, że to jest naprawdę fajna rzecz. P-Tech wystartował w Katowicach i we Wronkach, Ostrołęka jest więc trzecim miastem z tym programem – dodał minister Zagórski.

Pierwszą szkołę do P-Tech włączono w 2011 r. (jedna z nowojorskich placówek), od tego momentu program został wdrożony we współpracy z ponad 650 partnerami biznesowymi w ponad 200 szkołach z 19 krajów. W tym roku w Europie korzystają z niego np. uczniowie z Wielkiej Brytanii, Francji, Czech, Irlandii i oczywiście z Polski.

P-Tech ma pomóc młodzieży w przystosowaniu się do nowych i dynamicznie zmieniających się realiów rynku pracy. Co w konsekwencji przełoży się na rozwój gospodarki, nie tylko w kontekście kraju, ale również w regionie.

mObywatel na Poczcie

Minister Marek Zagórski poza szkołą im. dra Józefa Psarskiego odwiedził również dwie placówki pocztowe – przy ul. Hallera 13 i Kopernika 9. Wspólnie z naczelnikami lokalnych urzędów pocztowych przy okienkach, w których obsługiwani są klienci Poczty, nakleił wlepki „Tutaj możesz użyć aplikacji mObywatel”. W ten sposób włączając Ostrołękę do ogólnopolskiej akcji oznaczania miejsc, w których honorowana jest aplikacja mObywatel, służąca m.in. do okazywania tożsamości.

Więcej o akcji przyklejania wlepek w placówkach pocztowych i w instytucjach – nie tylko związanych z administracją – przeczytacie pod tym linkiem.

Źródło: www.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *