Nowe serwery – szybsza obsługa

Mniejsze koszty, wydajniejsza praca i szybsza obsługa klienta – to wszystko zalety nowych serwerów, które już od połowy czerwca służą w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął już pracę na serwerach najnowszej generacji IBM z14. Dwa nowe serwery klasy mainframe zastąpiły 5 dotychczasowych serwerów starszej generacji, które ZUS użytkował przez kilkanaście ostatnich lat. Umowę na zakup serwerów z14 Zakład podpisał z IBM Polska jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Wartość kontraktu, który zgodnie z pierwszą ofertą miał sięgnąć ponad 100 mln zł, ostatecznie – dzięki negocjacjom – spadła do 54 mln zł.

Nowe serwery klasy mainframe to korzyść nie tylko dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ale i klientów. Dzięki serwerom z14 Zakład zyskał 10-krotnie więcej pamięci operacyjnej, która w przypadku użytkowanego dotychczas sprzętu była już na granicy pełnego wykorzystania.

– Nowe serwery wyposażone są w trzykrotnie wydajniejsze procesory, dzięki czemu będziemy mogli sprawniej i szybciej obsługiwać naszych klientów. Wydajniejsze procesory to bowiem lepsza praca wszystkich aplikacji ZUS, które wykorzystujemy zarówno do bezpośredniej obsługi klientów, jak i pracy na tzw. back office – mówi Krzysztof Dyki, wiceprezes ZUS ds. IT.

Istotne są również korzyści finansowe płynące z instalacji nowych serwerów klasy mainframe. Opłaty za ich serwis i obsługę będą mniejsze, od tych ponoszonych jeszcze do czerwca, o ok. 20 proc. W ramach zawartej umowy Zakład ma możliwość rozbudowy zakupionego sprzętu, który może być wykorzystywany w ZUS przez najbliższe 7 lat.

Źródło: www.zus.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *