mLegitymacje – jak przedłużyć?

W związku z informacjami jakie pojawiły się w mediach jakoby szkoły miały problem z przedłużaniem mLegitymacji, Ministerstwo Cyfryzacji informuje:

1.       Ważność mLegitymacji można przedłużyć.

a.       Z poziomu ucznia należy wybrać w aplikacji mObywatel mLegitymację Szkolną, następnie funkcję “więcej” a z menu, które się wyświetli “Przedłuż ważność”. W ten sposób aplikacją należy zeskanować kod, który wydaje szkoła.

b.      Z poziomu szkoły: sekretariat lub osoba uprawniona wystawia kod w systemie mLegitymacji – korzystając z podobnych funkcji jak przy wystawianiu nowej legitymacji.

2.       Wystawienie nowych QR kodów dla mLegitymacji danej szkoły nie powinno zajmować więcej niż 30 minut.

3.       Faktem jest, że mLegitymację, podobnie jak standardowy dokument, można wystawić do 30 września kolejnego roku.

Na ponad 3 tysiące szkół, które zgłosiły się do programu mLegitymacja Szkolna – we wrześniu odnotowano zaledwie 10 zgłoszeń dotyczących pomocy przy przedłużaniu mLegitymacji. Dziennie wydawanych jest blisko 500 nowych mLegitymacji.

Ministerstwo Cyfryzacji udostępnia dla szkół specjalną infolinię, która zapewnia wsparcie przy wydawaniu i przedłużaniu mLegitymacji.

W portalu dla szkół zostanie opublikowana również dodatkowa, rozszeżona instrukcja przedłużania i wydawania mLegitymacji.

Źródło: www.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *