Dobra passa dla szczecińskich inwestycji

Komisja Europejska (KE) wydała drugą w tym roku pozytywną decyzję dla jednego z projektów Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ). Podobnie, jak poprzednia, również ta dotyczy inwestycji zlokalizowanej w województwie zachodniopomorskim.

Urząd Morski w Szczecinie dostanie ponad 1,2 mld zł dofinansowania z Funduszy Europejskich na projekt „Modernizacja toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 m”. Pozytywna decyzja KE potwierdziła unijny wkład. Całe przedsięwzięcie jest warte przeszło 1,4 mld zł.

Tor – na długości ok. 62 km – zostanie nie tylko pogłębiony do 12,5 m, ale także poszerzony. Wykonane zostaną również mijanki, przebudowane skarpy brzegowe. Pogłębione i poszerzone będą obrotnice statków, oznakowanie nawigacyjne zostanie zmodernizowane i przystosowane do nowych warunków.

To niezwykle ważne przedsięwzięcie, ponieważ tor wodny Świnoujście-Szczecin zapewnia dostęp do portu w Szczecinie. Prace, które zostaną wykonane dzięki funduszom z POIiŚ poprawią konkurencyjność portu, obniżą koszty przewozu ładunków transportem morskim, a także pozwolą na przewożenie tą drogą większej ilości ładunków.

To już 80. pozytywna decyzja KE dla projektów POIiŚ 2014-2020.

Źródło: www.miir.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *